Ndodhi në PD-në e Laçit/ Thyhet foto e Bashës, vendoset e Berishës

Tensione dhe debate janë regjistruar në mbledhjen e Kryesisë së degës së PD-së në Laç, ku sipas raportimeve 80 % e delegatëve nga kjo degë, kanë firmosur formularin për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar të kësaj partie më 11 dhjetor, datë që mbështetet edhe nga ish-Kryeministri Sali Berisha.

E ndërsa debatet janë përqëndruar te qëndrimi i mbajtur në mbledhjen e drejtuesve të degëve me kreun demokrat, Lulzim Basha, nga kryetari i degës së Laçit.

LEXO EDHE  A do t’i bashkohet Kuvendit të Sali Berishës? Ja si përgjigjet Myslim Murrizi

Anëtarët e Kryesisë së degës në Laç i kanë kërkuar drejtuesit të saj, që të firmosë mbledhjen e Kuvendit me 11 dhjetor, pasi ky është vullneti i 80 % të delegatëve të degës.

Në debatet e zhvilluara duket se situata ka precipituar, ndërsa nga zyra e PD-së është hequr foton e Bashës duke e thyer dhe është vendosur një foto të Berishës.