E rëndë/ Serbi vret me thikë gruan shqiptare

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur ditën e sotme në Austri.

Mediat e huaja shkruajnë se një 59-vjeçar me origjinë serbe ka vrarë me thikë gruan e tij shqiptare.

Mësohet se serbi e qëlloi gruan nga Shqipëria pas një sherri dhe arma e krimit ishte një thikë kuzhine.

LEXO EDHE  Dega 1 në Tiranë publikon emrat e delegatëve që firmosën për Kuvendin e 11 Dhjetorit

“Vrava gruan”, mësohet të ketë thënë serbi teksa ka parë policinë. Deri më tani nuk dihen arsyet e këtij krimi, ndërsa policia është duke hetuar në këtë drejtim.