E hënë, Shtator 28, 2020
Etiketimet Serbi

Etiketim: Serbi

Ministria serbe: Mbi tre miliardë euro për projektet midis Kosovës dhe...

Ministria e Ndërtimit, Transportit dhe Infrastrukturës e Serbisë tha se “vlera e projekteve infrastrukturore, që janë të rëndësishme për lidhjen e Beogradit dhe Prishtinës”...

Grenell arrin për vizitë në Serbi

Pas qëndrimit në Kosovë, emisari special i presidentit Donald Trump për dialogun, Richard Grenell ka arritur sonte për një vizitë në Beograd. Ai dhe pjesa...

Myslimanët e Serbisë kanë frikë nga dhuna e re etnike pas...

Ekziston një proverb në Ballkan që thotë se cilido fshat që një udhëtar duhet të vizitojë, ata do të gjejnë që banorët e tij...

Serwer: Takimi Kosovë-Serbi në Washington ishte një mashtrim fushate që dështoi

Eksperti amerikan për çështjen e Ballkanit, Daniel Serwer, mes shumë defekteve të marrëveshjes së arritur në Washington midis Kosovës dhe Serbisë, ka thënë se...

Çështja Kosovë-Serbi/ Hoti do të takohet sot me zyrtarë të Bashkimit...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të qëndrojë ditën e sotme për një vizitë zyrtare në Bruksel. Hoti do të takohet me presidentin e Parlamentit...

Hoti: Të hënën do të dialogohet me palën serbe për marrëveshjen...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka njoftuar me anë të një postimi në Facebook se të hënën në Bruksel do të ketë një takim...

Serbi, 99 raste të reja me Covid-19/ 1 pacient humb jetën

Autoritetet shëndetësore në Serbi kanë publikuar raportin mbi rastet e reja me Covid-19. Në 24 orët e fundit, 99 persona janë konfirmuar se janë infektuar...

Caktohet data/ Takim Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë, më 2 shtator

I dërguari i posaçëm i Presidentit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell tha se udhëheqësit e dy vendeve do të takohen në Shtëpinë e...

Serbia kërkon të blejë avionë ushtarak, akuzon Perëndimin për armatosjen e...

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha se vendi i tij do të vazhdojë të fuqizojë forcat e armatosura dhe po kërkon të blejë më...

Hoti: Sot, nis draftimi i marrëveshjes për njohje reciproke me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, tha se sot në Bruksel ka nisur draftimi i marrëveshjes për njohje reciproke me Serbinë. Përmes një postimi në FB,...

Bisedimet me Serbinë, Hoti: Caku i dialogut, njohja reciproke

Teksa pritet fillimi i shtatorit për t’u ulur sërish në tryezë me presidentin serb në udhëheqjen e BE, kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti iu...

COVID/ BE heq Malin e Zi dhe Serbinë nga lista e...

Bashkimi Europian hoqi sot Malin e Zi dhe Serbinë nga lista e vendeve, udhëtarët e të cilëve janë të mirëpritur në territorin e saj,...

McAllister: Dialogu Kosovë-Serbi është në interesin strategjik të BE-së

Kryetari i Komitetit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian përshëndet rifillimin e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës dhe shprehet qartë pro liberalizimit të...
WhatsApp DENONCO