“Më duhet të iki, nuk kam kohë”, reagimi i ministres së Ramës për ngjarjen e Fierit

Ministrja e Rinisë, Bora Muzhaqi, ka shmangur komentet në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Fier, ku u vra barbarisht një fëmijë 8-vjeçar.

“Më duhet të iki, nuk kam kohë”, ishte përgjigjia e Muzhaqit, kur gazetarët iu drejtuan për ti marrë një reagim. Mos u habisni, ministrat e Ramës janë gjithmonë të zënë, nuk kanë kohë, merren me shumë punë, me përjashtim të atyre që kanë lidhje me qytetarët.

LEXO EDHE  Policia gjen armatim, municion dhe lëndë narkotike në Dibër

Prej 3 orësh në Fier familjarët e Mateos janë përplasur në Gjykatë dhe më pas kanë marshuar në qendër të qytetit, ku kërkojnë peticion për varjen e Klodian Çalamanit.