VIDEO/ Vidal nuk zë mend, shihni ndërhyrjen horror ndaj lojtarit të Ekuadorit

Arturo Vidal u përjashtua me karton të kuq në ndeshjen kualifikuese të Kilit për Kupën e Botës kundër Ekuadorit për shkak se goditi një kundërshtar në fytyrë.

Mesfushori shfaq në përpjekje për të arritur topin në shtrirje të plotë dhe, duke bërë kështu, bëri kontakt me kundërshtarin e tij.

Reagimi i Vidalit sugjeron se ishte një veprim i paqëllimshëm dhe menjëherë iu drejtua kundërshtarit për të parë nëse ishte mirë.

LEXO EDHE  Teuta-Vllaznia/ Rikthehet baraspesha në "Elbasan Arena", kuqeblutë shënojnë me 10 lojtarë

Ishte një sfidë që të kujtonte atë që pa Antoine Griezmann të përjashtuar për Atletico Madrid kundër Liverpool-it, teksa këpucët e tij të larta kapën kokën e Roberto Firminon .

Incidenti rezultoi të kishte një ndikim masiv në rezultat, pasi Ekuadori vazhdoi të fitonte tre pikë që i lanë afër kualifikimit për Kupën e Botës, ndërsa seria e tri fitoreve të Kilit mori fund.