Ngjarja në Fier, vogëlushi 8-vjeçar përcillet në banesën e fundit

Një ditë pas krimit, familja Vasiu në fshatin Greçalli të Fierit pret dhe përcjell njerëz në shtëpi që shkojnë për ti ngushëlluar për humbjen e djalit të tyre Mateo, vetëm 8 vjeç.

Policia gjithashtu është vendosur në lagje, ndërsa shiriti i sigurisë tregon se aty është zonë krimi.

Familja Vasiu do të përcjellë sot për në banesën e fundit në 11:00 të voglin e tyre që ia mori jetën në mënyrë barbare fqinji i tij.

8-vjeçari u rrëmbye dhe më pas u vra nga fqinji i tij, Klodian Çalamani. 38-vjeçari e ka rrëmbyer, e ka mbajtur të mbyllur për disa orë dhe më pas dyshohet se e ka groposur.

LEXO EDHE  Debatet brenda PD, lufta kundër krimit dhe korrupsionit, si dhe integrimi i Shqipërisë! Zbardhet takimi Basha-Zingraf

Rreth orës 15:30, mamaja raportoi në polici se djali i saj nuk ishte kthyer në banesë. Më pas, fëmija u gjet i pajetë në banesën e Çalamanit, i cili u arrestua.

Autori, në vitin 2006, në bashkëpunim me Florian Vasiun, rrëmbyen dhe toruturuan një vajzë 16-vjeçare po nga fshati Gërçali i Fierit.

Horrori në Fier/ Klodian Çalamani i rikthehet zanatit të vjetër, vret dhe rrëmben fëmijë! Ja krimi që bëri në 2006-n