Djegia e banesës në Dropull, kush janë burrë e grua që humbën jetën (EMRAT)

foto ilustruese

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me ngjarjen e rëndë sot në Dropull të Gjirokastër, ku burrë e grua u dogjën në banesën e tyre.

Ngjarja ndodhi rreth orës 19:20 në fshatin Hllomo. Dyshohet se një shkëndije zjarri nga soba e drurit, të ketë rënë në një batanije, duke bërë që zjarri të përhapje në të gjithë shtëpinë e çiftit.

LEXO EDHE  PD kyç dyert, kamerat nuk lejohen te zyra e Palokës

Për pasojë, kanë ndërruar jetë Fotini dhe Irakli Panajoti, të dy 84 vjeç.

Zjarrfikësja bëri të mundur shuarjen e flakëve, ndërsa policia po dokumenton të plotë ngjarjen.