‘Trekëndëshi i Bermudës’/ Meta i përgjigjet kreut të PD: Problem është katërkëndëshi i Lulzim Bashës

Presidenti i republikës Ilir Meta, i është përgjigjur kreut të PD, Lulzim Basha, i cili e atakoi një javë më parë ndërsa po akuzonte kryeministrin Edi Rama dhe ish-kreun e PD Sali Berisha, të cilët bashkë me kreun e shtetit sipas tij përbënin ‘Trekëndëshin e Bermudës’ në politikën 30-vjecare.

Në një intervistë për RTV Ora, Meta tha se në fakt problemi më i madh mbetet katërkëndëshi i Lulëzim Bashës, ndërsa renditi të gjitha problemet që sipas tij janë evidentuar tek kreu i PD gjatë periudhës 8-vjeccare në opozitë.

LEXO EDHE  Ceremonia e sikletshme në Vlorë, Rama shpërfill Lelin. Meta shmang çdo kontakt

Presidenti Meta i përgjigjet Lulzim Bashës:

Problemi është katërkëndëshi i përgjegjësive madhore të Lulzim Bashës:

1.Bojkoti i reformës territoriale.

2.Bojkoti i reformës në drejtësi.

3.Djegia e mandateve

4.Zerimi i pushtetit vendor