Emërohet drejtori i ri i Tatimeve

Ceno Klosi është emëruar Drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai merr pozicionin e lënë vakant nga Delina Ibrahimajt, e cila është emëruar Ministre e Ekonomisë dhe Financave.

Vendimi për emërimin e Klosit në krye të Tatimeve u mor në mbledhjen e djeshme të Qeverisë.

Ai u propozua për të drejtuar institucionin nga paraardhësja në krye të Drejtorisë së Tatimeve, aktualisht ministre e Ekonomisë dhe Financave – Delina Ibrahimaj.

LEXO EDHE  Dënimi i “Boldnews.al” për Mirel Mërtirin, Vokshi: Vendimi tregon se mafia e plehrave ka pas pushtetin

Më herët, Ceno Klosi ka mbajtur postin e Drejtorit të Agjencisë Kombëtare të Ujësjellës Kanalizimeve dhe Infrastrukturës së Mbetjeve.