Ngriti bluzën para katedrales, kërcënohet me vdekje modelja

Një modele ruse, e quajtur Lola Bunny shprehet se është “kryqëzuar” dhe se ka marrë mijëra kërcënime me vdekje pas publikimit të disa pamjeve kur ajo gre bluzën dhe ekspozon gjoksin para katedrales Shën Basil në Moskë.

Ajo u detyrua të kërkonte ndjesë dhe tha se nuk kishte si qëllim që të ofendonte besimtarët dhe se fotot ishin bërë disa kohë më parë dhe nuk kishte patur për qëllim që t’i publikonte.

 

LEXO EDHE  A do të zëvendësojë Donaldin në BBV? Reagon për herë të parë Romeo Veshaj

Ajo shkruante:

Më vjen shumë keq që kam prekur ndjenjat e besimtarëve. Vërej se të gjithë po më shkruajnë kërcënime me vdekje. Si mund të flasësh për besim fetar kur mund të nxirrni këto gjëra nga goja? Për çfarë morali e keni fjalën?

 Nga ana tjetër një agjencia e Ministrisë së Brendshme ruse tha se janë në dijeni të çështjes dhe se pritet që të marrin një vendim së shpejti.

Burimirt.com