E martë, Shtator 29, 2020
Etiketimet Rusi

Etiketim: Rusi

Vaksina ruse nuk është e sigurt, një në shtatë vullnetarë raportojnë...

Vaksina ruse Sputnik V tashmë ka nxitur polemika në të gjithë botën pasi presidenti Vladimir Putin pohoi se “funksionon mjaft efektivisht”, pa dhënë ndonjë...

Drejtori i FBI-së në SHBA jep alarmin: Rusia po përpiqet të...

Drejtori i Byrosë Federale të Hetimeve (FBI) në Shtetet e Bashkuara, Christopher Wray, u ka thënë ligjvënësve amerikanë se Rusia vazhdon përpjekjet që të...

Rusia akuza ndaj Uashingtonit: Po mbështet revolucionin në Bjellorusi

Rusia ka akuzuar të mërkurën Uashingtonin se po përpiqet që të nxisë një revolucion në Bjellorusi. Sergei Naryshkin, kreu i Shërbimit të Inteligjencës së Jashtme...

40 mijë vullnetarë/ Pas vaksinimit kundër COVID-19, rusët shfaqin problemet e...

Rusia ka nisur vaksinimin e qytetarëve të saj me vaksinën anti-COVID-19. Sipas mediave vendase të cilat citojnë burime zyrtare, 1 në 7 vullnetarë janë ankuar...

Rusia mbështet publikisht marrëveshjen e Washingtonit, vjen prononcimi i parë nga...

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov ka folur sot në lidhje me marrëveshjen në Washington midis Kosovës dhe Serbisë. Ai u shpreh se Rusia e...

Gjermania skeptike për vaksinën ruse: Autoritetet nuk u treguan transparente

Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn, tha të mërkurën se ishte skeptik në lidhje me vaksinën ruse për Covid-19. Spahn tha se ishte e rëndësishme...

Vaksina anti-Covid/ OBSH në bisedime me Rusinë

Organizata Botërore e Shëndetit dhe autoritetet ruse të shëndetësisë po diskutojnë procesin për vlerësimin e mundshëm nga OBSH-ja për vaksinën kundër Covid-19, miratuar nga...

Humbi betejën me Covid-19, mesazhet prekëse për mësuesin 39-vjeçar

Mëngjesin e së hënës një mësues nga Shkodra ka ndërruar jetë nga Covid-19 në spitalin” Shefqet Ndroqi”Gazjon Rusi 39 -vjeç jepte mësim lëndën e...

E rrallë, portierin e godet rrufeja

Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në Rusi, atje ku rrufeja goditi një sportist i cili po stërvitej me ekipin e tij. Bëhet fjalë për...

Covid në Rusi/ Në shumë se 10 mijë humbje jete

Rusia ka tejkaluar 10 mijë viktima nga infeksioni i koronavirusit. Ministria ruse e Shëndetësisë bën të ditur se në 24 orët e fundit ka patur...

Rusi/ Putin nënshkruan dekretin për ndryshimet kushtetuese

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, nënshkroi dekretin për ndryshimet kushtetuese, të cilat, mes tjerash, i hapin rrugë atij të mbetet në pushtet deri në...

Rusia voton për zgjatjen e epokës së Putinit

Rusia miratoi sot rishikimin e gjerë kushtetues, që autorizon presidentin rus, Vladimir Putin, të qëndrojë në Kremlin deri në vitin 2036, një referendum i...

Prifti rus mohoi koronavirusin, pushton manastirin me njerëz të armatosur

Një prift rus u ndalua për të predikuar pasi mohoi ekzistencën e koronavirusit, ka hyrë në një manastir të grave me ndihmën e mbështetësve...
WhatsApp DENONCO