Tirana merr kryesimin e Superiores, shikoni si ndryshon renditja pas sfidave të sotme

Foto: FSHF.org

Dy ndeshjet e luajtura ditën e sotme kanë sjellë risi në renditjen e ‘’Abbisnet Superiore’’ ku Tirana ka marrë arratinë nga rivalët e tjerë.

Fitorja me Teutën, i ngjit bardheblutë në vendin e parë në kuotën e 11 pikëve, 3 më shumë se Kukësi.

Kështu Tirana mbetet në vend të parë për këtë javë, pasi si do të shkojë sfida e nesërme ndërmjet Vllaznisë dhe Dinamos nuk do t’i cenonte kreun kryeqytetasve. Skuadra e Orges Shehit do të shkojë kryesuese në derbin me Partizanin që do të luhet javën tjetër.

LEXO EDHE  Komisioni i Disiplinës publikon vendimet, Partizani dhe Teuta marrin gjobat e radhës

Teuta dhe Egnatia që ndodhen në kuotën e 8 pikëve. Ndërkohë Partizani mbetet në vendin e 7-të me vetëm 4 pikë në 5 ndeshje, ndërsa sfida e nesërme Vllaznia-Dinamo do të ndryshonte sërish renditjen në rast se do të kishte një fitues.