E martë, Janar 18, 2022
Etiketimet FSHF

Etiketim: FSHF

Kombëtarja U-17 nis të hënën grumbullimin e parë për vitin 2022

Pas seleksionimit të zhvilluar nga Kombëtarja U-15 disa ditë më parë, edhe Shqipëria U-17 do të zbresë në fushë për të zhvilluar një grumbullim...

Raste me koronavirus, FSHF shtyn ndeshjen Kukësi-Dinamo

Pas kërkesës zyrtare, Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur të shtyjë ndeshjen mes Kukësit dhe Dinamos, e cila ishte parashikuar të luhej këtë të...

Viti 2021 në sytë e Ilir Shulkut, rrëfimi në 360 gradë...

Sekretari i Përgjithshëm i Federatës Shqiptare të Futbollit, Ilir Shulku, ka bërë një bilanc të gjithë futbollit shqiptar për vitin 2021. Në një intervistë për...

Gara për presidencën e FSHF, Sokol Cikalleshi tregon preferencën e...

Kombëtarja shqiptare e futbollit e mbylli vitin 2021 me rezultate pozitive, por pa arritur që të kualifikohet në “Play-off” duke i mbyllur eliminatoret e...

Skandali i pagave/ Shulku më i paguari në FSHF, shikoni sa...

Në majën e listës është Sekretari i përgjithshëm i FSHF-së, Ilir Shulku, i cili sipas dokumentit të konsultuar nga “Panorama Sport” përfiton rrogën mujore...

Procesi i licencimit 2022-2023, FSHF ka një njoftim për klubet

Departamenti Ligjor dhe i Licencimit të klubeve në Federatën Shqiptare të Futbollit informon të gjithë klubet dhe opinionin publik se ka filluar procesi i...

FIFA dënon me gjobë të majme FSHF-në, ja arsyeja

FIFA ka gjobitur Shqipërinë me 37.500  franga për dronin e ngritur në “Elbasan Arena” gjatë ndeshjes mes Shqipërisë dhe Hungarisë në kuadër të Botërorit,...

Jo vetëm krizë rezultatesh, Partizani vazhdon “luftën” me FSHF-në

Sezoni ka nisur në mënyrën më të keqe për Partizanin. Skuadra e drejtuar nga Ilir Daja në 7 javë kampionat ka marrë 5 barazime...

Punime nga e para, tjetër fushë e re i shtohet Superiores

Klubi i Vllaznisë ka marrë dhuratë nga FSHF rinovimin e fushës së “Reshit Rusit”. Në këtë fushë zhvillojnë stërvitje moshat e ekipit shkodran, ndërsa...

Shishe dhe flakadanë gjatë derbit, FSHF përgatit dënimin për Tiranën dhe...

Kategoria Superiore mbylli dje javën e gjashtë me sfidën Tirana 1-0 Partizani. Një gol i Vesel Limaj nga pika e penalltisë vendosi gjithçka, teksa...

Partizani dhe Teuta snobojnë Ligën, FSHF i gjobit dhe pastaj i...

Kampionati i 83-të i Kategorisë Superiore ka nisur me disa probleme, të cilat kanë lidhje me Ligën Profesioniste ku aderojnë dhjetë klubet elitare. Në...

Tirana merr kryesimin e Superiores, shikoni si ndryshon renditja pas sfidave...

Dy ndeshjet e luajtura ditën e sotme kanë sjellë risi në renditjen e ‘’Abbisnet Superiore’’ ku Tirana ka marrë arratinë nga rivalët e tjerë. Fitorja...

Incidentet në “Air Albania”/ FSHF: Pasojë e provokimeve nga polakët, goditën...

Federata Shqiptare e Futbollit dënon sjelljen e një pjesë të tifozëve të Kombëtares në ndeshjen ndaj Polonisë në “Air Albania”, dy ditë më parë....

Të Fundit