“Foltorja, shansi i fundit për lidership bashkues”, Maliqi: Protesta për rrëzimin e oligarkisë

Ish-deputeti Lefter Maliqi përmes njv postimi në rrjetet sociale shprehet se Foltorja është shansi i fundit për lidership bashkues e frymëzues për opozitën.

Maliqi shkruan se me protesta do të bëhet i mundur rrëzimi i oligarkisë së krimit dhe korrupsionit dhe do të rivendoset pluralizmi politik, do kthehemi te demokracia dhe balancimi i pushteteve.

Ish-deputeti thekson se opozita ka nevojë për hapje, ringritje, bashkim, besim e optimizëm për fitore ndaj të keqes, që sipas tij, ka zaptuar institucionet, ka varfëruar, sjpopulluar dhe kriminalizuar vendin.

Postimi nga Lefter Maliqi

Tradhëti apo thikë pas shpine opozitës??

E pa imagjinueshme nuk ndodh ne asnje vend demokratik.Ne Shqiperi opozita per 3 vite pa përfaqësim në institucionet qëndrore dhe lokale,pa perfaqesi ne keshillat lokal,pa asnje keshilltar dhe bashki.

LEXO EDHE  ‘Do të djeg ty dhe fëmijët’/ Arrestohet shqiptari që përndiqte gruan

Cdo institucion i kapur apo i dhuruar Rilindjes?? Koha per zgjim, mobilizim, organizim, reagim ne mbrojtje te demokracise, te ardhmes europiane.

Opozita ka nevoje per hapje, ringritje, bashkim, shprese, besim, optimizem per fitore ndaj te keqes qe ka zaptuar institucionet, ka varferuar, shpopulluar e kriminalizuar vendin.

Bashkimi i opozites, hapja, ringritja, domosdoshmeri jetike per te ardhmen e vendit.

Foltorja, shans i fundit per lidership bashkues, frymezues te opozites per ta cuar vendin drejt fitores, me pune te palodhur ne baze me protesta te qendrueshme deri ne rrezimin e oligarkise, krimit, korrupsionit dhe ne rivendosjen e pluralizmit politik, kthimin e demokracise dhe balancimit te pushteteve.