Degradon debati mes Adës dhe Alvisës: Ma shpife, gjynah që je femër

Ada dhe Alvisa kanë debatuar ashpër në studion e Për’puthen Prime.

Teksa Ada po përpiqej të ruante qetësinë gjatë gjithë kohës, reagoi në një mënyrë që nuk e kishim parë kurrë kur Alvisa i tha: “Para se të më hyjë ish i dashuri, më ke thënë që jam e lidhur jashtë.”

Kjo ka nxitur debate të ashpra mes dy konkurrenteve dhe reagime me tone të larta mes vajzave ndërsa nuk munguan as ofendimet.

Ada: Më ke thënë shumë herë që je e lidhur jashtë.

Alvisa: Je shumë e fshehtë. Shumica këtu e dinë. Ti je e lidhur dhe këtë nuk e luan topi. Kur të siguroj dicka, do më vijë keq që të të hedh poshtë gjithcka. Ti më ke akuzuar që kam mësuar Edin?

Ada: Ndoshta po.

Alvisa: Ti je njeri që e thua një fjalë dhe e tërheq.

Ada: S’ta kam hedhur gishtin kurrë. Kur ka hedhur Edi ofendime, ti e ke duartrokitur.

Alvisa: Ti ke me viktimizimin tënd që para 1 muaji.

Ada: Viktimizim është të më thuash qorre që nuk e kam ditur fare. Ti futesh në cdo vend që jam unë dhe takimet që zgjedh unë. Nuk bëhesh kurrë si unë. Unë jam Ada, ti Alvisa.

LEXO EDHE  "La Casa de Papel"/ Sot dalin pjesët e reja të sezonit të 5-të të serialit

Alvisa: Je bërë shumë e bukur me ndryshimet që ke bërë.

Ada: Dhe ti me të tuat. Bëhu më mendjehapur.

Alvisa: Dyshoj që e ke personale me mua se nuk më shpjegon akuzat. Para se të hynte ish-i im, më ke thënë që je e lidhur jashtë.

Ada: Të kam thënë unë? Qenke e pafytyrë fare, të kesh turp, ah ma shpifi. Nuk ulem fare. Nuk i kam thënë kurrë dhe nuk jam aq budallaqe t’i them një cope druri që jam e lidhur.  Pse e ul veten kaq shumë? Je e pafytyrë. Gjynah që je femër.

Alvisa: Nuk e toleroj më se po më ofendon.

Ada: Boll moj, qepe gojën. Kaq moj. Moj boll.  Më tregon surrati i kësaj familjen.

Alvisa: Nëse vazhdon më kështu, dal nga emisioni.

Ada: Dil moj, të kishte ardhur ish i dashuri im këtu, do kisha dalë me kohë.