VIDEO-FOTO/ Tërmeti i fuqishëm në Greqi, shembet kisha, banorët dalin në rrugë

Tërmeti i fuqishëm që goditi Kretën këtë të Martë ka shkaktuar dëme materiale.

Sipas raportimeve të mediave greke, një kishë është shembur.

Po ashtu, lëkundjet që raportohet se kanë zgjatur rreth 20 sekonda kanë shkaktuar panik te qytetarët që kanë lënë ndërtesat dhe kanë dalë në rrugë.

LEXO EDHE  Covid-19 në Maqedoni, 254 humbje jetësh në 16 ditë

Një sizmolog u shpreh se kjo ishte lëkundja kryesore.

Lexo edhe:

Tërmet i fuqishëm në Greqi