E hënë, Dhjetor 9, 2019
Etiketimet Termet

Etiketim: termet

VIDEO/ Akt-konstatimet, vlerësimi i objekteve disa herë vetëm verbal

Një “X” në hyrje të ndërtesës ka qenë mënyra sesi këtyre banorëve iu është komunikuar nëse godina ku jetojnë është apo jo e jetueshme...

Tërmet i fortë në Greqi

Një tërmet me magnitidë 4.6 të shkallës Rigter është shënuar pranë Kretës mëngjesin e sotëm, në orën 10:45 (me orën lokale). Sipas Institutit Sizmologjik Helen,...

Tjetër tërmet në vend, ja sa ishte magnituda

Një tjetër lëkundje është shënuar mëngjesin e sotëm në vend. Sipas të dhënave paraprake të Qendrës Europiane të Sizmiologjisë, një tërmet me magnitudë 3.7...

Një “tërmet” që mund t’a kishim evituar

Nga Astrit Patozi Shoqëritë e avancuara nuk presin asnjëherë që të bien tërmetet për t’u shkundur. Ato përgatiten t’i presin fatkeqësitë, duke u vetëlëkundur në...

Astrologia bën parashikimin: Marrin fund tërmetet, fenomeni i rrallë me të...

Ka qenë padyshim i vështirë muaji i Nëntorit, në ditët e fundit të të cilit u përballëm me një seri tërmetesh shkatërruese, të cilët...

Tërmetet/ Qendra Europiane e Sizmologjisë vjen me një lajm të mirë

Qendra Sizmologjike Europiane-Mesdhetare konstaton se shkalla e pasgoditjeve të tërmeteve në Shqipëri, pas atij 6.4 të shkallës Rihter që goditi vendin mëngjesin e së...

Ekskluzive/ (Dokumenti) Spitali nr.1 jashtë funksionit nga tërmeti, QSUT dhe Ministria...

Nga Boldnews.al Tërmeti i fuqishëm i datën 26 nëntor 6.4 i shkallës Rihter, me epiqendër në Durrës, la si pasojë tragjike 52 viktima, mbi 1000...

Sizmiologët e njohur britanikë qetësojnë shqiptarët: Ja çfarë pritet pas tërmetit...

Pas tërmetit me magnitudë 6.3 ballë që goditi vendin, ka pasur disa pasgoditje, disa me madhësi të lartë deri në 5.4 Rihter. Numri i...

Pasojat nga tërmeti apo përmbytjet/ Keni nevojë për ndihmë, ja ku...

Ministria e Mbrojtjes, përmes Agjencisë Kombëtare të Mbrojtjes Civile, ka vendosur në dispozicion numrin jeshil: 116 - 116, si numër kontakti për të gjitha...

Kryqi i Kuq i Malit të Zi, 42.5 mijë euro për...

Kryqi i Kuq i Malit të Zi ka mbledhur 42.5 mijë euro në llogarinë e saj bankare për të ndihmuar popullsinë shqiptare të prekur nga...

Një tjetër tërmet i fortë pas mesnatës, ja sa ishte magnituda

Vazhdojnë paslëkundjet pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit. Një lëkundje e fortë është regjistruar në orën 00:23, që ishte me mganitudë 4.4 të...

“Tërmeti nuk paralajmëron as pronarët”/ Pulikoi foton sa 1 mijë fjalë,...

Lori Hoxha, trashëgimtarja e “Top Channel” ditën e djeshme publikoi në profilin e saj në Instagram një foto që bëri xhiron e rrjetit, ku...

Tërmeti, prokuroria regjistron çështjen penale/ Ja dy akuzat që hetohen

Prokuroria e Durrësit ka nisur hetimet pas tërmetit vrastar të 26 nëntorit. Çështja e regjistruar është për veprat penale ‘ndërtim pa leje’ dhe ‘shpërdorim...
WhatsApp DENONCO