VIDEO/ Përfshihet nga flakët depozita e naftës

Një depozitë magazinimi për karburante është përfshirë nga flakët, në Zahrani të Libanit.

Sipas mediave të huaja, të paktën 15 zjarrfikës janë në objektin e naftës, që përpiqen të shuajnë zjarrin,

Ne tani jemi duke u përqendruar në largimin e banorëve nga zona ndërsa përpiqemi të shuajmë zjarrin”, tha zyrtari. “Prioriteti tani është parandalimi i zjarrit që të mos arrijë në depozitat tjera”.

Rezervuarët në objektet e naftës Zahrani thuhet se ruajnë benzinë dhe naftë të blerë nga qeveria libaneze.

LEXO EDHE  Konflikt i armatosur mes dy grupeve në Adana të Turqisë, 30 të arrestuar (VIDEO)

Zjarri i ditës së sotme vjen pak më shumë se një vit pas shpërthimit masiv të portit në Bejrut që vrau më shumë se 200 njerëz, plagosi mijëra dhe shkatërroi lagjet aty pranë në kryeqytet.