Qarkullonte me doza kanabisi, arrestohet 25-vjeçari irakian në Korçë

Një 25-vjeçar nga Bagdati, Irak, është arrestuar nga policia e Korçës me akuzën e “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike.”

Burimet policore njoftojnë se është arrestuar shtetasi  M. A., 25 vjeç, banues në Bagdat, Irak, në afërsi të fshatit Trestenik, Devoll, pasi gjatë kontrollit fizik nga shërbimet e Policisë Kufitare iu gjetën 6 doza me lëndë të dyshuar narkotike Cannabis Sativa, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

LEXO EDHE  Detajet/ Nëna që mbeti viktimë e zjarrit, nuk e braktisi kurrë djalin agresiv

Materialet në ngarkim i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë për veprime të mëtejshme.