Gati për Veronën, lojtari i Milanit kthehet nga dëmtimi

Davide Calabria u largua nga Përfqësuesja për shkak të një dëmtimi. Fillimsiht, u tha se bëhej fjalë për diccka serioze, por raportimet e fundit nga Sky Sport tregojnë të kundërtën.

Calabria do mund të luajë që në fundjavë, në takimin e Milanit dhe Hellas Verona, sfidë kjo e vlefshme për kampionatin. Ky lajm ka gëzuar trajnerin Pioli, i cili do llogarisë në të tashmë.Milani synon titullin kampion në Itali, pas shumë vitesh mungesë. Kuqezinjtë kanë një grup të mirë lojtarësh dhe e kanë nisur mirë sezonin.

LEXO EDHE  VIDEO/ Milan në avantazh ndaj Bolognas, shihni çfarë bën Leao