E entje, Janar 21, 2021
Etiketimet Verona

Etiketim: verona

Verona-Inter, publikohen formacionet zyrtare

Hellas Verona dhe Interi kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A. Ndeshja është e vlefshme për javën e 14-të, takim që...

Video/ Milan-Verona, shënohen tre gola të shpejtë në “San Siro”. Ja...

Verona po kryeson 2-1 në “San Siro” përballë Milanit. Goli i parë për miqtë u shënua nga Barak. Pasi Donnarumma kreu mrekulli ndaj Kalinic,...

Milan-Verona, publikohen formacionet zyrtare. Kuqezinjtë tentojnë shkëputjen në kryesim!

Milani kërkon revanshin pas asaj humbje turpëruese në “San Siro” 0-3 në Europa Ligë ndaj Lilës. Kuqezinjtë do të ndeshen me skuadrën e Veronës në...

Serie A/ Sot luhen pesë takime, spikat Juventus-Verona

Serie A vazhdon të luajë javën e 5-të të kampionatit edhe ditën e sotme. Në program janë pesë takime. Juventus-Verona do të jetë kryefjala e...

Befasohet Roma, gjykata sportive i jep Veronës fitoren në tavolinë

Roma e Marash Kumbullës ka humbur në tavolinë 3-0, sfidën e javës së parë të kampionatit ndaj Veronës. Ky ka qenë vendimi i bërë...

2 lojtarë dhe 20 milionë euro, Verona tundohet nga oferta e...

Lazio është e vendosur që të nënshkruajë me mbrojtësin e kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla. Ashtu siç raporton, “Il Messaggero”, drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare...

Marash Kumbulla larg Veronës, veprimi i fundit i klubit “vulos” gjithçka

Marash Kumbulla nuk do të jetë pjesë e Veronës për sezonin e ardhshëm. Veprimi i fundit i Hellas Verona e konfirmon largimin e 20-vjeçarit të...

Serie A/ Verona ndal vrullin e Atalantës, Rrahmani protagonist

Është mbyllur në barazim 1-1 takimi mes Hellas Verona dhe Atalantas, i vlefshëm për javën e 34-ët në Serie A. Të dy golat që u...

Video/ Gafë e rëndë e mbrojtësit, Atalanta kalon në avantazh ndaj...

Sfida ndërmjet Veronës dhe Atalantës e vlefshme për javën e e 34-t të Serie A, është zhbllokuar në minutën e 50-të. Miqtë përfituan nga një...

Verona barazon Interin në fund, Rrahmani protagonist

Inter nuk ka mundur të shkojë më shumë se një barazim 2-2 në transfertë kundër Veronës. Zikaltrit, e panë veten në disavantazh pas golit të...

Serie A, sot mbyllet java e 31-të me këto dy sfida

Java e 31-të e Serie A mbyllet sot me dy sfida, Spal-Udineze dhe Verona-Inter. Vëmendja maksimale do të jetë në “Bentegodi” aty ku zikaltërit do...

Kumbulla pranë Lacios, presidenti i Veronës takon Lotiton

Lacio synon të mbyllë sa më shpejt marrëveshjen për transferimin e mbrojtësit shqiptar Marash Kumbulla nga Verona. Igli Tare dhe Lazio kërkojnë të mposhtin konkurrencën...

E bujshme/ Pas 18 ndeshjeve me Veronën, Kumbulla votohet si ndër...

Marash Kumbulla është një ndër mbrojtësit më premtues në Serinë A. 20-vjeçari ka impresionuar me paraqitjet tij këtë sezon duke merituar interesimin e disa...
WhatsApp DENONCO