Kualifikueset e Botërorit/ Gjermani-Rumani, publikohen formacionet zyrtare

Duke filluar nga ora 20:45, 22 skuadra do të zbresin në fushë në prag të sfidave të eliminatoreve te Botërorit “Katar 2022”.

Mbrëmja do të rezervoje emra të mëdha kombëtaresh si Gjermania, Holanda ndërsa spikat sfida Turqi-Norvegji që është vendimtare për fatet e “Grupit G”.

Nderkohë në fushë do të zbresë dhe Maqedonia e Veriut që të përballet në transfertë më Lihteshtejnin.

LEXO EDHE  Bylis i pandalshëm në Kategorinë e Parë, njihuni me rezultatet e 8-të sfidave

Për tu rikthyer te Gjermania, “panzerat” do të kenë përballë Rumaninë takim I vlefshmëm për Grupin J. Pas 6 ndeshjeve djemtë e Flick kryesojnë me 15 pikë ndërsa ndiqen nga Armenia, Rumania, Maqedonia e Veriut, Islanda, dhe Lihteshtejni.

Formacionet zyrtare: