U infektua me covid pasi lindi fëmijën, humb jetën 24-vjeçarja

24-vjeçarja Xheni Kaba, e cila u dërgua në Turqi për trajtim të specializuar ndaj Covid menjëherë pasi lindi fëmijën, ka ndërruar jetë ditën e sotme.

Lajmin e bën me dije motra e 24-vjeçares, përmes një postimi në rrjetin e saj social instagram, e cila ndër të tjera shkruan se mbesës së saj nuk do i mungojë asgjë.

LEXO EDHE  Koronavirusi në Greqi/ 79 humbje jete dhe 3526 të infektuar në 24 orët e fundit

E reja ishte shtatzënë dhe për shkak të gjendjes së saj, mjekët vendosën të bënin një lindje të parakohshme.

Kjo ka përkeqësuar edhe më shumë gjendjen e saj duke bërë që të nisej me urgjencë për trajtim në Turqi pasi ishte e prekur nga Covid.

Image