Simeone mesazh Milanit: Do t’iu lëndojmë

Foto: Marca

Trajneri i Atletico Madrid Diego Simeone mezi pret të përballet me Milanin në Champipms, por paralajmëron se skuadra e tij do të përpiqet të dëmtojë Milanin

“Të luash me një skuadër si Milani në Ligën e Kampionëve është fantastike. Janë skuadrat më të mira. Ato janë rritur vitet e fundit. Më pëlqen stadiumi i Milanit, – tha argjentinasi në një konferencë për shtyp.

“Ne e dimë se do të përballemi me një rival të fortë, me lojtarë të mirë, me një lojë dinamike. Ne do të përpiqemi ta çojmë lojën në atë drejtim ku mund t’i lëndojmë ata “.

LEXO EDHE  Pa Mesin e Nejmarin, PSG fiton me përmbysje ndaj Angers

“Ne duhet të ruajmë agresivitetin që na ka bërë gjithmonë shumë konkurrues. Ne kemi një skuadër shumë të ekuilibruar dhe do të na duhet të kërkojmë ata lojtarë që mund të përfaqësojnë më së miri atë që na nevojitet për ndeshjen e nesërme”.

Atletico Madrid u ndal me barazim 0-0 nga Porto në ndeshjen hapëse në Champions.