E dielë, Korrik 25, 2021
Etiketimet Atletico Madrid

Etiketim: Atletico Madrid

Video/ Atletico Madrid ndihet e vjedhur në “Stamford Bridge”, arbitri merr...

Chelsea arriti të kualifikohet në çerekfinalet e Ligës së Kampioneve teksa mposhti Atletico Madrid me rezultatin e përgjithshëm 3-0. Por një episode i çuditshëm që...

Video/ Atletico-Real, zhbllokohet derbi i Madridit

Atletico Madrid ka kaluar në avantazh ndaj Realit në ndeshjen e vlefshme për javën e 26-të të La Ligës. Autori i golit për skuadrën e...

La Liga/ Barcelona vazhdon serinë e fitoreve, ngjitet në vendin e...

Barcelona arriti një fitore të pastër në transfertë ndaj Osasunës dhe mori përkohësisht e vetme vendin e dytë të renditjes, dy pikë larg kryesuesve...

La Liga/ Atletico Madrid rikthehet te fitorja, shkon +5 pikë nga...

Atletico e Madridit nuk bën më dhurata për Realin dhe Barcelonën. Skuadra e Diego Simeones fitoi 0-2 në fushën e Villarealit dhe shkon +5...

Supersfida Atletico-Madrid-Chelsea, publikohen formacionet zyrtare

Starton në orën 21:00, sfida mes Atletico Madrid dhe Chelsea, e vlefshme për fazën e 1/16-ve të Champions league. Një duel që do të luhet...

Reali triumfon ndaj Valladolid, Atletico Madrid vetëm 3 pikë larg

Real Madrid ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në transfertën delikate të Valladolidit, pas një goli të shënuar nga braziliani Casemiro. Mesfushori i dha...

Rihapet La Liga, Levante “macja e zezë” e Atletico Madrid

Atletiko surprizohet sërish nga Levante. “Los Colchoneros” pasi barazuan me rezultatin 1-1 përpara tri ditësh për javën e dytë të La Liga-s e cila...

Video/ Bardhi ndëshkon Atletico Madrid, realizon golin e parë sezonal

Atletico Madrid po luan ndeshjen e radhës në kampionat. Ekipi kryesues po përballet me Levantën jashtë fushe, sfidë që është zhbllokuar në minutën e...

La Liga/ Atletico mposht Granada-n dhe kthehet te fitorja

Atletico Madrid ka mundur 2-1 Granada-n dhe është kthyer te fitorja në La Liga pas barazimit 2-2 të marrë kundër Celta Vigo-s para pesë...

Pas Joao Felix, koronavirusi prek tjetër lojtar të Atletico Madrid

Atletico Madridit ka konfirmuar një tjetër futbollist të infektuar me Covid-19. Lajmi është konfirmuar nga klubi spanjoll e cila njofton se lojtari Moussa Dembele ka...

E konfirmon Simeone, Atletico Madrid pranë firmës me sulmuesin e njohur...

Ashtu si edhe është raportuar më parë, Moussa Dembele do të jetë zëvendësuesi i Diego Costa në skuadrën e Atletico Madrid. Për këtë çështje ka...

Anulohet takimi Atletico Madrid-Bilbao, shkak bëhen reshjet e dëborës

Atletico Madrid-Atletic Bilbao, sfida e kampionatit spanjoll e programuar pasditen e sotme, nuk do të luhet. Shkak është dëbora e madhe që pushtuar kryeqytetin spanjoll...

Simeone jo më i paprekshëm te Atletico Madrid, eliminimi nga Kupa...

Pas eliminimit të Atletico Madrid nga Kupa e Mbretit nga skuadra e Cornella, që militon në Ligën e tretë spanjolle, e ardhmja e trajnerit...
WhatsApp DENONCO