Ndeshja për titull/ Ja si kuotohet fitorja e Florian Markut

FOTO -FB

Florian Marku, pasditen e sotme, do të ketë ndeshjen më të rëndësishme të karrierës deri më tani në boksin profesionist. “Dinamiti” kuqezi do ta sfidojë rumunin Maksim Prodan në duelin e peshave të mesme që vlen titullin kampion në federatën IBFI.

Ndonëse do të ketë përballë një kundërshtar që mban titullin dhe që ka një bilanc prej 19 fitoresh dhe vetëm 1 barazimi, suksesi i Florian Markut konsiderohet si formalitet nga kompanitë e basteve, të cilat e kuotojnë me koeficientin 1.15.

LEXO EDHE  Të shtënat me armë në Tiranë, Gjykata cakton masat e sigurisë për autorët

Fitorja e Prodanit jepet me koeficient 6.25, ndërsa barazimi 29.

Lexo edhe:

Ndeshja për titull, mesazhi i Florian Markut