Ndeshja për titull, mesazhi i Florian Markut

Florian Marku. Foto - FB

Duket se Florian Marku ia ka dalë mbanë të ulë peshën e tij dhe do të jetë gati për duelin e ditës së sotme ndaj ukrainasit Maksim Prodan.

Boksieri me origjinë nga Lushnja e ka nisur ditën me një mesazh. “Mirëmëngjes botë, sot është dita ime”, shkruan ai në një postim në FB.

LEXO EDHE  Fitorja e Milanit ndaj Veronës, Giroud: Kisha kohë që e prisja këtë moment

Në orën 7 pasdite (me orën lokale shqiptare), Marku do të ndeshet me Prodan për titullin ndërkombëtar të peshës së mesme – IBF në “Tottenham Hotspur Stadium” të Londrës.