Nagelsmann shuan “ëndrrën” e tifozëve të Bayern: Nuk e di nëse i kemi paratë për…

Julian Nagelsmann, trajner i Bayern Munich, ka folur në lidhje me mundësinë për të marrë Antonio Rudiger, qendërmbrojtës i Chelsea-t që ka përfunduar në shënjestrën e bavarezëve:

“Nuk më pëlqen shumë të flas për futbollistët e klubeve të tjerë, aq më pak kur nuk jemi në periudhën e merkatos. Por tani dua të flas për të si një tifoz i futbollit”, ka thënë Nagelsmann.

LEXO EDHE  Serie A/ Milani përmbys Veronën dhe merr kryesimin, rikthehet Ibrahimoviç

“Po luan shumë mirë me Tuchel. në fillim ishte jashtë planeve të Chelsea-t, tani është një futbollist kyç për ta. Nuk mund të them më shumë. Nuk besoj se i kemi paratë për ta marrë”.