PSG “kërcënon” Milanin, pas Donnarummas tenton t’i rrëmbejë edhe dy titullarë të tjerë

Foto: Ace Football

Milani ka një problem serioz muajt e ardhshëm, PSG është e gatshme të marrë dy pjesë të tjera nga Milano në  Paris, siç bëri këtë verë me Donnarumman.

Dje u konfirmua se opsioni Kessie ka avancuar dhe se pritet të nënshkruhet me të në janar. Tani Theo Hernandez shfaqet gjithashtu në axhendën e skuadrës franceze, një lojtar i cili duke qenë thëlbësor për Piolin, nuk po kalon momentet më të mira dhe nuk përjashton një ndryshim të ambientit.

Në rastin e Theos, PSG do t’i duhet të vendosë në tavolinë një shumë minimale prej 50 milion eurosh për të nënshkruar me të, edhe pse synimi fillestar i Milanit është të rinovojë me francezin, duke i dyfishuar pagën për të  shmangur largimin.

Deri më sot, gjithçka dukej mirë për klubi italian, por në orët e fundit dhe pasi krahu i majtë u kritikua nga shtypi dhe tifozët, ai po mendon largimin.

LEXO EDHE  Duro kritik ndaj Dajës: Drejtuesit e Partizanit kanë afruar lojtarë cilësorë, problemi qëndron te stafi teknik

Nëse të dy operacionet përfundojnë, PSG do të marrë tre pjesët kryesore për klubin italian në më pak se një vit dhe dy prej tyre me kosto zero.