Lajm i trishtë! Humbi betejën me kancerin, ndërron jetë aktori i njohur (Emri+Foto)

Aktori i njohur britanik, John Challis, ka ndërruar jetë në moshën 79-vjeçare.

Sipas “Daily Mail”, ai nuk arriti dot ta fitojë betejën disavjeçare me kancerin.

“Me zemër të rënduar po ju japim këtë lajm aq të hidhur. Shoku ynë dhe i juaji, John Challis, ka vdekur në paqe në gjumë, pas betejës së gjatë me kancerin”, thuhet në njoftimin e publikuar në Facebook.

LEXO EDHE  Humbi jetën pas infektimit me Covid-19, Çiljeta Xhilaga flet për të atin e ndjerë

Only Fools and Horses actor John Challis dies aged 79 - BBC News

John Spurley Challis kishte një karrierë të gjerë televizive, por është më i njohur për portretizimin e Terrance Aubrey “Boycie” Boyce në sitcom-in e gjatë të BBC Television Only Fools and Horses (1981-2003) dhe vazhdimin/spin-offin e tij Green Green Grass ( 2005–2009), si dhe Monty Staines nga seria e shtatë e tutje në sitcomin ITV Benidorm, nga 2015 në 2018.