Juventus-Milan mbyllet pa fitues, bardhezinjtë në zonën e rënies

Foto: AFP

Vetëm 2 pikë në 4 ndeshje. Ta mendosh për një ekip si Juventusi është e paimagjinueshme por ja që bardhezinjtë në kampionat po tregojnë një formë shumë të dobët dhe në duelin ndaj Milanit marrin vetëm një barazim teksa edhe mund të kishin humbur.

Pjesa e parë ishte më e mirë për skuadrën e Allegrit që me një kundërsulm të shpejtë arriti të kalonte në avantazh me Moratan në minutën e 4’ e duke përfituar nga bllokimi i Milanit mund të shënonin më pas edhe me Dybalan.

LEXO EDHE  Koronavirusi në Greqi/ 25 v*ktima dhe 4165 raste të reja në 24 orët e fundit

Milani përgjigjet me Brahim Diaz e Rebiç dhe në të parën nuk arrihjnë të shënojnë teksa goli kuqezi vonon disi por mëse i merituar vjen në 76’ pikërisht me Rebiç.

Kuqezinjtë mund të kishin shënuar edhe një gol në fund me Kalulu por Sczezsny bëri një pritje fantastike.

Gjithsesi, një barazim që vlen më shumë për Milanin sesa për Juven që mbetet e parafundit në tabelë.