Europa League/ Një shqiptar gjen rrugën e rrjetës, ja të gjitha rezultatet e pjesëve të para

Janë mbyllur 45 minutat e para të 8 sfidave të orës 18:45 të vlefshme për fazën e grupeve të Europa League.

Albian Ajeti ka shënuar golin e parë të sfidës Betis-Celtic aktualisht e mbërthyer në barazim 2-2. Sulmuesi 24 vjeçar realizoi në minutën e 15-të.

LEXO EDHE  Serie A/ Milan-Verona, ndiqni sfidën live

Skocezët dyfishuan shifrat në minutë e 26-të me anë të Juranovic përpara se spanjollët të barazonin gjithcka me dy gola të shpejtë në minutat 32’ dhe 35’.

 

Rezultatet e pjesëve të para: