Berisha: Ja si do të shkarkohet Lulzim Basha

Ish-Kryeministri Sali Berisha u pyet sot nga një prej anëtarëve të PD, se si do të shkarkohej Lulzim Basha.

Berisha u shpreh se do të mblidhen firmat e 1500 anëtarëve të PD dhe më pas do të kërkohet një mbledhje e Këshillit Kombëtar, e cila duhet të vendosë mbi referendumin, ku çdo anëtar i partisë, do të shprehet nëse mbështet ose jo vendimin e Bashës për përjashtimin tim nga Grupi Parlamentar.

LEXO EDHE  Helmimet në Krujë, të shtruar në spital edhe fëmijë/ Ja çfarë po hetohet

“Ne do të ndjekim rrugën statutore, do të mbledhim firmat e anëtarësisë dhe më pas do t´i drejtohemi Këshillit Kombëtar. Ne e bëjmë këtë betejë për parimet që kemi”, tha Berisha.

Ai u shpreh se Basha duhej të jepte dorëheqjen 4 herë, pasi ka koleksionuar 4 humbje elektorale.