Vr*u ish-bashkëshorten, gjykata merr vendimin për Elton Metaj

Gjykata ka lënë në burg Elton Metajn, 31-vjeçarin që vrau disa ditë më parë ish-bashkëshorten 23-vjeçare Sabrina Bengaj.

Burimet paraprake bëjnë me dije se autori ka qenë i prekur gjatë gjithë seancës dhe në deklaratën e tij ai ka theksuar se vjehrri i ka bërë presion gjatë gjithë kohës.

“E doja vajzën, por e bera për shkak të kërcenimeve të shumta e nga presioni i vjehrrit, armen e bleva për vetëmbrojtje”, mësohet të ketë thënë ai.

LEXO EDHE  Shkatërrim prone dhe ndërtim pa leje, arrestohen 4 persona në Shkodër

Kujtojmë që ngjarja e rëndë ndodhi në orët e vona të së premtes, ku Metaj, shkoi me kallash në dorë në shtëpinë e ish-gruas dhe e vrau pamëshirshëm. Arrestimi i tij është bërë i mundur disa orë pas vrasjes, në një zonë rurale.

Familjarët e Sabrina Bengaj, kanë deklaruar për mediat, se dyshja sistematikisht kishte probleme dhe se Metaj ushtronte dhunë ndaj saj.