Lidhën një burrë dhe e futën në bagazhin e makinës, talebanët nuk tolerojnë asnjë afgan (Video)

Një video është bërë virale kudo online, filmuar në Kabul. PAmjet tregojnë sesi ushtarët talebanë lidhin një burrë dhe më pas e vendosin në bagazhin e makinës dhe largohen në drejtim të paditur. Videoja e filmuar dhe publikuar nga gazetari Bilal Sarvari në Twitter, tregon dhunën që talebanët ushtrojnë mbi afganët.

Kujtojmë se kjo situatë vjen pasi talebanët morën kontrollin e Afganistanit më 15 gusht, dhe largimi i ushtarit të fundit amerikan nga Afganistani, më 31 gusht.

LEXO EDHE  Rrëzohet avioni, humbin jetën 3 persona