VIDEO/ Protestë kundër vaksinimit dhe testit të Covid! Qytetarët përplasen me policinë në Hanin e Hotit

Qytetarët kanë nisur në orët e para të mëngjesit një protestë kundër rregullave të reja që janë vendosur në kufi. Protesta e qytetarëve po ndodh në pikën kufitare të Hanit të Hotit.

Në videon e publikuar nga ‘JOQ’ shihet që policia ndodhet e pranishme për të bërë shpërndarjen e qytetarëve mirëpo këta të fundit kanë lënë mjetet e tyre dhe u kanë dalë para.

LEXO EDHE  Indeksi i Inovacionit Global 2021, Shqipëria hapa prapa, e fundit në rajon

Me thirrjet ‘Rama ik’ dhe me shprehjet ‘unë nuk jam frikacak’ ata qëndrojnë pranë policëve duke kundërshtuar rregullat që janë vendosur në kufi për vaksinimin dhe testin e Covid.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JOQ Albania (@joqalbania)