E premte, Prill 23, 2021
Etiketimet Masat

Etiketim: masat

Itali, ulet numri i të prekurve, ja kur mund të nis...

Duke nisur nga 26 prilli, Italia do të nisë të lehtësojë gradualisht masat anti-covid. Lajmin e bëri të ditur kryeministri i vendit Mario Draghi...

Nga e hëna ndryshojnë masat në Itali, ministri i Shëndetësisë: 50...

Në Itali janë konfirmuar 23 mijë e 696 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit. Ndërkohë, numri i viktimave është 460 vetëm...

Vasili: Masat anti-Covid, elektorale. Boll me fjalë boshe, shqiptarët janë në...

Pasi Komiteti Teknik i Ekspertëve bëri me dije se masat kufizuese vijojnë të jetë të njëjta, në një konferencë për mediat nga selia e...

Masat anti-Covid, policia ndjek këmba këmbës takimet elektorale të opozitës

Dy ditë pasi Kryeministri Edi Rama paralajëroi shtimin e masave kufizuese, pas shtimit të rasteve me Covid-19, dhe i kërkoi policisë që të ndërhynte,...

Situata e pandemisë/ Tomini: Ja kur mund të kemi një shtrëngim...

Eugena Tomini, e cila së fundmi është emëruar zv.ministre e Shëndetësisë, tha se masat shtesë lidhur me pandeminë në vend, erdhën pas shtimit të...

Paralajmërimi nga Manastirliu: Respektoni masat, ndryshe shtohen kufizimet

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka përsëritur edhe njëherë apelin për respektimin e masave anti-COVID të bëra të ditura sot nga Komiteti i Ekspertëve. Manastirliu...

Tritan Kalo: Masat kufizuese i vendos Qeveria dhe Rama, ne si...

Mjeku i njohur Tritan Kalo i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama, duke deklaruar se masat shtrënguese nuk i merr Komiteti i Ekspertëve, por qeveria...

Epidemiologët: Pse zgjatja e karantinës nuk e ndal përhapjen e infeksionit...

Mjeku epidemiolog Ilir Alimehmeti është shprehur kundër ndryshimit të orarit të karantinës sepse sipas tij, orari nuk zgjidh asgjë pasi 70% e vatrave janë...

A do të ashpërsohen masat anti-Covid? Rama: Do vendosim sanksione edhe...

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi sot marrjen e masave të reja kufizuese lidhur me vënien nën kontroll të pandemisë, por vuri theksin te zbatimi i...

Rastet e shtuara të Covid-19, Gjinushi i kërkon Ramës të ashpërsojë...

Kreu i Akademisë së Shkencave, Skënder Gjinushi, i ka kërkuar Qeverisë të ashpërsojë masat anti/Covid, të paktën për dz javë, në mënyrë, që të...

Rritja e infektimeve nga Covid, Greqia shtyn masat bllokuese me Shqipërinë

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë ka bërë me dije se në kuadër të situatës së krijuar nga koronavirusi Greqia ka shtyrë sërish...

Shtimi i rasteve me Covid, Brataj: Të rishikohen masat, nuk mund...

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, referuar shifrave të Covid-19, kërkon marrjen e masave shtesë për të shmangur një kolaps në sistemin shëndetësor. Një ditë...

Lirohen masat, italianët pushtojnë kafenetë

Shteti italian ka filluar të lehtësojë masat shtërnguese që kishte vendosur për frenimin e pandemisë , gjë që solli hapjen e shumë prej kafeneve...
WhatsApp DENONCO