E entje, Prill 22, 2021
Etiketimet Pandemia

Etiketim: pandemia

Karantina e mashtrimit të Ramës në kufirin Greko-Shqiptar

Media greke www.protothema.gr, shkruan se një javë para zgjedhjeve vendimtare parlamentare në Shqipëri , qeveria Rama vendos një karantinë 14-ditore për shtetasit shqiptarë që...

Pandemia nuk mposht turizmin në Turqi

Mijëra turist nga India, Rusia apo dhe vende të ndryshme evropiane vizitojnë kryeqytetin e tre perandorive ndërkohë që shteti ka vaksinuar operatorët turistik Që kur...

Vala e fshehtë e pandemisë, rreziku i rritjes të të sëmurëve...

Në Shqipëri janë rritur rastet me stade të avancuara të sëmundjeve tumorale, pasi diagnostikimi i hershëm u pengua nga frika e pacientëve për infektimin...

Osmani takohet me ambasadorin Kosnett, ja çfarë diskutuan

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ambasadorin amerikan në Kosovë, Philipp Kosnett. Në këtë takim u diskutua për raportet e jashtëzakonshme...

Dasho: Ja pse nuk kanë rrezik takimet elektorale në përhapjen e...

Eksperti i shëndetit publik, dr. Erion Dasho, shprehet se pandemia në Shqipëri po shkon drejt rënies dhe kjo tregohet nga rënia e numrit të...

Vdekjet nga Covid-19, Shqipëria e 7-ta në Botë/ Ish-zv.ministrja e Ramës...

Ish-zv.ministrja në Qeverinë Rama, Irena Beqiraj, ka publikuar të dhëna nga një studim francez për menaxhimin e pandemisë në Shqipëri. Sipas këtyre të dhënave, Shqipëria...

A rrezikohemi nga vala e 3-të e pandemisë? Ja ç´thotë Brataj

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skender Brataj në një intervistë për Radar në ABC këtë të premte është shprehur se nëse nuk respektohen masat anti...

Turizmi humbi 1.1 mld euro nga pandemia, shqiptarët “kursyen” 915 mln...

Turizmi ka qenë sektori më i goditur në vitin 2020. Pandemia, që filloi nga mesi i marsit bllokoi të gjitha udhëtimet për një periudhë...

Sektorët që u goditën më shumë dhe bizneset që përfituan nga...

Pandemia e Covid-19 ka ndikuar ndjeshëm në aktivitetin e bizneseve, që prej muajit mars kur vendi hyri në karantinë totale dhe në muajt e...

Ambasada amerikane: SHBA i ka dhënë Shqipërisë mbi 2 mln dollarë...

Ambasada amerikane në Tiranë bën me dije se deri tani, ndihma totale për COVID-19 e Shteteve të Bashkuara për Shqipërinë ka arritur në më...

Themeluesi i BioNtech: Ja kur vendoset nën kontroll pandemia e Covid-19

Themeluesi i BioNTech kompania gjermane e bioteknologjisë që së bashku me industrinë farmaceutike amerikane Pfizer zhvilluan një nga vaksinat e para për koronavirusin e...

Raporti i OKB: Pandemia, gratë në Shqipëri u prekën më shumë...

Pandemia e COVID-19 ka rritur punën e papaguar të grave që njihen si punët e shtëpisë dhe kujdesi. Në Shqipëri treguesit kanë qenë dukshëm më...

Vetëm bukë e ilaçe/ Pandemia nxit shpenzime rekord për barna në...

Konsumi u rimëkëmb në tremujorin e fundit të vitit, për herë të parë pas pandemisë. INSTAT raportoi se shitjet në volum në tregtinë me...
WhatsApp DENONCO