Vetëm 3 ndeshje në Serinë A, shkarkohet trajneri i parë

Pas tre ndeshjesh, të humbura ndaj Sassuolos, Interit dhe Bolognas, trajneri i Veronës, Eusebio Di Francesco, është shkarkuar nga drejtuesi t klubit.

Di Francesco iu bashkua skuadrës gjatë verës, për të zëvendësuar Juric, por rezultatet e dobëta kanë bërë që aventura e tij të mos zgjasë shumë.

LEXO EDHE  Finalja e kampionatit kombëtar të Boksit degjeneron në dh*në, ndërhyn policia

Ky është shkarkimi i tretë radhazi për Di Francescon. Më parë, është hequr nga puna kur drejtonte Romën, Sampdorian dhe Cagliarin.