Vr*u ish bashkëshorten 23 vjeçare, del para gjykatës Elton Metaj (VIDEO)

Elton Metaj, i cili vrau ish-bashkëshorten e tij Sabrina Bengaj është paraqitur sot në gjykatë.

31 vjeçari qëlloi mbi të me 7 plumba dhe plumbi i marrë në mushkëri i dha goditjen fatale duke i marrë jetën në vend, në banesën e prindërve të saj, në tavolinën e bukës.

LEXO EDHE  I dënuari në Itali për trafik heroine, prej vitesh doganier në Durrës

Sot e gjithë Gjykata Fier eshte rrethuar me forca të shumta të policisë pas deklaratave ditën e djeshme të të dyja familjeve në media.

Ndërkohë mësohet se gjyqtare e seancës do të jetë Olked Lice, ndërsa prokurore Eglentina Shehu.