E entje, Gusht 6, 2020
Etiketimet Seria a

Etiketim: seria a

Atalanta e pandalshme! Mposht Napolin dhe “blindon” vendin e katërt

Në ndeshjen e parafundit të javës së 29 të Serisë A, Atalanta mposhti 2-0 Napolin, duke regjistruar fitoren e katërt radhazi dhe blindon vendin...

Seria A/ Ronaldo-Dybala shënojnë, Juventusi mposht Bolonjan në transfertë (VIDEO)

Juventusi ka bërë detyrën në transfertë kundër Bolognas duke fituar me rezultatin 0-2. Të besuarit e trajneri Maurizio Sarri zgjidhën gjithçka në pjesën e...

Seria A/ Milani 4 gola në transfertë Leçes pa Ibrën, Fiorentina...

Milani ka marrë 3 pikë në transfertën ndaj Leçes, në ndeshjen e parë pas ndërprerjes nga pandemia. Kuqezinjtë fituan 1-4 ndaj një kundërshtari që bëri...

Seria A/ Konfirmohet orari i ndeshjeve, ja programi deri në fundin...

Serie A ka zbuluar listën e ndeshjeve për rifillimin e sezonit,  të cilat do të luhen në tre orare të ndryshme. Të gjitha ndeshjet...

Seria A/ Mbledhja qeveri-federatë jep sot verdiktin për rinisjen e futbollit

Pasditen e sotme, pritet që Ministri italian i Sportit, Vincenzo Spadafora dhe anëtarët e futbollit italian të zhvillojnë një video-konferencë ku do të vendoset...

Ndryshon orari i ndeshjeve në Serie A deri në përfundim të...

Serie A pritet të kthehet në fushë në muajin qershor pa praninë e tifozëve dhe me masa të reja sigurie. Poashtu, Serie A ka hartuar...

“Nuk e kuptoj hezitimin, me 99.9% Serie A fillon më 13...

Presidenti i CONI (Komiteti Olimpik Kombëtar i Italisë), Giovanni Malago, ka deklaruar se Seria A është e sigurt se do të rifillojë në 13...

Zyrtare/ Seria A, përcaktohet data e rifillimit të kampionatit

Serie A ka rënë dakord për 13 qershorin si datën kur do të rifillojë kampionati elitar italian. Pas Asamblesë të mbajtur sot me të gjithë...

E bujshme/ Seria A probleme me pagat, 6 ekipe nuk paguajnë...

Coronavirusi ka goditur rëndë ekonominë e Italisë dhe sigurisht situatës së vështirë nuk mund t’i shmangej as bota e futbollit. Siç bën me dije “La...

Situata e coronavirusit mund të vendosë Serinë A në krizë financiare

Situata që ka krijuar coronavirusi, ka prekur shumë kampionate dhe klube të ndryshme. Më e prekura duket se do të jetë Seria A dhe për...

“Besoj se Seria A rikthehet më 3 maj”

Ministri i Sportit në Itali, Vincenzo Spadafora, duke folur për "Rai Uno" rreth situatës në Itali të shktaktuar nga coronavirusit, u pyet edhe për...

Seria A shtyhet sërish, ja data e re

Seria A ishte kampionati i parë në europë, që mbylli çdo aktivitet sportiv për shkak të coronavirusit. Fillimisht si data për rifillimin e kampionatit ishte...

Për shkak të coronavirus-it, këtë vit fituesi i Serisë A mund...

Për shkak të anulimit të çdo ndeshjeje deri më 3 prill për shkak të coronavirusit, Seria A mund të mos e mbyllë në kohën...
WhatsApp DENONCO