Nuk gjeti vend të lirë në spital, ndërron jetë 73-vjeçari

Njihuni me Ray DeMonia, 73-vjeçari në SHBA që vdiq pasi nuk gjeti vend në 43 spitalet që kontaktoi. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se viktima vuante nga zemra, por u bë viktimë indirekte e pacientëve me COVID-19 që kishin mbushur spitalet dhe shtretërit e Njësisë së Kujdesit Intensiv.

Familja e tij bëri apel që të gjithë të vaksinoheshin për të parandaluar që të tjerëve tu mohohej kujdesi për shkak të mungesës së vendeve të lira.

LEXO EDHE  Nuk i dhanë rrogën, merr buldozerin- shkatërron pesë kamionë

Duke thënë se do të ruajë privatësinë, një zëdhënës i Qendrës Mjekësore Rajonale Cullman nuk dha detaje për rastin e De DeMonia, por konfirmoi se DeMonia ishte “një pacient në kujdesin dhe u transferua në një institucion tjetër”.