Sherr me thika në Tiranë, 16-vjeçarët plagosin bashkëmoshatarin

Një adoleshent mbeti i plagosur me thikë pas një konflikti që pati me dy bashkëmoshatarë të tij.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 15:50 në zonën e ish-Nisherakut në Tiranë, ku dy 16-vjeçarë pas një konflikti të çastit goditën me thikë bashkëmoshatarin e tyre.

“Më datë 13.09.2021, rreth orës 15:50, te ish-Nisheraku, dyshohet se në një lokal, gjatë një konflikti të çastit, dy shtetas të mitur 16-vjeçar me iniciale E. Zh dhe A. A., kanë goditur me mjet prerëse (thikë), bashkëmoshatarin e tyre, shtetasin G. R., i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

LEXO EDHE  E reja humb jetën jetë në rrethana misterioze, familjarët fajësojnë vaksinën anti-Covid

Shërbimet e Policisë po punojnë për shoqërimin e autorëve të dyshuar, ndërkohë grupi hetimor vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes”, njoftoi Policia.