Debatet në Kuvend, Rama porosi të veçantë deputetëve të PS

Kryeministri Edi Rama i ka dhënë një porosi të veçantë deputetëve të Partisë Socialiste, që të mos provokojnë dhe përfshihen në debate të pavlera me ligjvënësit e opozitës.

“Mos u merrni me opozitën. Mos u provokoni dhe mos replikoni. Kini korrektesë në orar dhe mbroni vetëm projektligjet që janë në seancë”, raportohet t´i jetë drejtuar Rama, deputetëve socialistë, pak para fillimit të seancës parlamentare.

LEXO EDHE  Kundër vaksinimit të detyruar, Policia: Ja pse u shoqëruan Altin Goxhaj dhe Kreshnik Osmani

Nga burimet mësohet se Rama ka kërkuar nga deputetët që të jenë të angazhuar në takime me elektoratin, sipas qarqeve që mbulojnë.

“Fokusohuni tek puna, mbani kontakte me qytetarët dhe vazhdoni takimet në terren”, mësohet të jetë shprehur Rama.