E entje, Janar 21, 2021
Etiketimet Deputete

Etiketim: deputete

Hajdari kandidate me “Nismën”, ja qarku që do të garojë

Deputetja Rudina Hajdari ka deklaruar se ajo do jetë kandidate dhe kryesuese e listës së ‘Nismës’ në Qarkun e Elbasanit. Hajdari tha se strukturat e...

Rama mbledh drejtuesit politikë të qarqeve, ja për çfarë diskutohet

Kryeministri Edi Rama, njëherazi edhe kryetar i PS-së, ka mbledhur mëngjesin e sotëm drejtuesit politikë sipas qarqeve, në kuadrin e përgatitjeve për zgjedhjet e...

Të inkriminuarit në politikë, Braçe: Kemi nxjerrë mësime, ja si do...

Zv/kryeministri Erion Braçe, thotë se PS-ja, do të përzgjedhë kandidatët e ardhshëm për zgjedhjet parlamentar të 25 prillit përmes një platforme elektronike ku anëtarësia...

Jo të gjithë deputetët mbajnë maska – Nis sesioni i ri...

Nis punimet Kuvendi i Shipërisë, nën respektimin e masave anti-Covid. Bie në sy se jo të gjithë deputetët mbanin maska. Seanca plenare pritet të zgjasë...

Tre deputetë të infektuar me Covid-19

Deputetët Ralf Gjoni, Enver Roshi dhe Elio Hysko janë konfirmuar me koronavirus. Roshi dhe Gjoni janë deputetë të opozitës parlamentare, ndërsa Hysko i PS-së. Kështu...

E prekur nga Covid-19, apeli i fortë i deputetes: Mbrohuni nga...

Këngëtarja e njohur dhe deputetja e PDK Eliza Hoxha e prekur nga koronavirusi përmes një postimi në rrjetet sociale, ka rrëfyer betejën me COVID-19. Hoxha...

Çudirat nga Kuvendi/ Kushtetutën e ndryshojnë me mbledhje online, në lokale...

Në lokale rrijnë bashkë, por mbledhjet i bëjnë online. Kjo ndodh me deputetët shqiptarë, të cilët vendosën një rekord, kur edhe diskutimet për ndryshimet...

Maliqi: Rama është bërë si Plaku Mere, deputetë mos e mbështesni

Deputeti Lefter Maliqi i është drejtuar me një apel ligjvënësve të opozitës së re që të mos mbështesin ndryshimet Kushtetuese, pasi do të turpërohen...

Deputetja e PS: Do të sugjerohet që mbajtja e maskave të...

Deputetja e Partisë Socialiste dhe aerobiologia Elona Gjebrea, e ftuar në studion e “Ditari” në A2, zbuloi se Komiteti Teknik do të sugjerojë brenda...

Vidhen zyrat e Parlamentit Europian, boshatisen sirtarët e 50 deputetëve

Zyrat e Parlamentit Evropian janë vjedhur gjatë kohës së pandemisë së Covid-19. Të paktën 50 eurodeputetëve u janë vjedhur kompjuterë, tableta dhe sende me vlerë...

Zgjedhjet në Serbi, kush janë 4 shqiptarët që fituan mandatin e...

Partia e Presidentit Aleksandar Vuçiç ka fituar zgjedhjet parlamentare në Serbi. Por për herë të parë partitë partitë shqiptare garuan me një listë të...

Zgjedhorja/ Loja e Ramës me koalicionet, dy deputetë të “opozitës së...

Dy deputetë të asaj që njihet si “opozita e re”, Artur Roshi dhe Besnik Troplini, kanë deklaruar tërheqjen nga lista e 29 ligjvënësve që...

Zhaklin Lekatari: 70 % e ministrave e deputetëve paguajnë deri 2000...

Zhaklin Lekatari ka habitur me deklaratën e saj në një emision ndërsa flitej për temën e legalizimit të hapjes së shtëpive publike në Shqipëri. Blogerja...
WhatsApp DENONCO