Përfshihet nga flakët mjeti në dalje të tunelit të Elbasanit

Një automjet ka marrë flakë paraditen e sotme në dalje të tunelit të Elbasanit.

Mjeti  është djegur plotësisht por nuk ka dëme në njerëz, njofton policia.

Njoftimi i plotë:

Elbasan/ Informacion paraprak

Më datë 10.09.2021, rreth orës 10:35, në dalje të tunelit  Tiranë-Elbasan , mjeti tip “Benz”, me drejtuese shtetasin A.S., 47 vjeç, banues në Librazhd , në ecje e sipër ka marrë flakë dhe për pasojë mjeti  është djegur plotësisht. Si pasojë e flakëve nuk ka dëme në njerëz.

Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

LEXO EDHE  Covid-19 në Shqipëri, 35 humbje jete dhe mbi 6 mijë raste në 1 javë