Maliqi: Berisha burrë shteti, manipulatorët e tradhtarët meritojnë ndëshkim

Ish-deputeti Lefter Maliqi renditet në mbështetje të Sali Berishës dhe nënvizon se është koha për të ringritur opozitën.

Përmes një postimi në rrjetin e tij social fb, Maliqi thotë se Berisha është burrë shteti.

“Sot me shume se kurre jam ne mbeshtetje te Liderit Berisha,burre shteti,premtimet i beri realitet.Liberalizoi vizat me BE,futi vendin ne Nato,beri rrugen e kombit,rriti pensionet e pagat,beri mijera km rruge e plot ndryshime kudo.Pazarit te Roskovecit ne 2017 i doli boja.

Koha te ringrejme opoziten deri ne mposhtjen e kesaj marrveshje qe ka cuar nga humbja ne humbje opoziten.
Kapja e institucioneve dhe e opozites duhet te marr fund shpejt. Rilindja e krimit duhet çmontuar.

Mirenjohje Liderit Berisha i cili mbetet pro amerikan per liri dhe demokraci.

LEXO EDHE  Në kujtim të minatorëve që humbën jetën, ndizen 677 qirinj pranë minierës së Bulqizës

Manipulatoret, mosmirenjohesit,tradhetaret meritojne ndeshkim” tha Maliqi.