E rëndë/ Çifti përdhu*on një 15 vjeçare dhe i kërkojnë 2 mijë euro për ta lënë të lirë

Një ngjarje e rëndë mësohet të ketë ndodhur në Greqi. Një e mitur 15 vjeçare është përdhunuar nga një 36-vjeçar nga Pakistani dhe e dashura e tij, shkruan Prothema.

Sipas denoncimit të bërë nga e reja në rajonin e Policisë, çifti pakistanez, pasi e kapën, i kërkuan asaj 2 mijë euro në mënyrë që ta linin të lirë. Por duke qenë se e mitura nuk kishte këto të ardhura, ata e kanë përdhunuar atë. Sipas raportit të publikuar nga Policia, ngjarja ndodhi ditën e djeshme në zonën e Diavatës.

LEXO EDHE  Detaje të reja nga vd*kja e 23 vjeçares në Vlorë, ja dyshimet

Ndërkohë që Policia, pas denoncimit arrestuan çiftin dhe drejt tyre janë ngritur tre vepra penale. Ata akuzohen për “Përdhunim”, “Abuzim me të miturit” dhe “Zhvatje”.