Përkeqësohet situata në fshatin Bestrovë të Vlorës, flakët i afrohen banesave

Është përkeqësuar situata në fshatin Bestrovë të Vlorës, ku flakët vijojnë të përhapen me shpejtësi duke iu afruar banesave.

Banorët kërkojnë shtim të forcave zjarrfikësve, nga frika se flakët mund t’i djegin banesat.

“Po digjet fshati, mirë pronat që na ikën, por po digjet fshati. Nuk kemi ça bëjmë, jemi me duar lartë, do digjemi dhe vetë. Flakët janë shumë afër banesave. Kemi familjarë që po punojnë për të shuar flakët, kemi frikë do na digjen atje brenda”, shprehet një banore.

LEXO EDHE  Shembet masivi shkëmbor në aksin Tiranë-Burrel, rëndohet trafiku