Milani në kërkim të zëvendësuesit të Calhanoglu, kuqezinjtë këmbëngulin për dështimin e Chelsea-t

Foto nga acmilan.com

Hakim Ziyech u transferua te skuadra e Chelsea në verën e vitit 2020, e që atëherë ai ende nuk ka arritur të bëjë vend në ekip.

Ardhja e Thomas Tuchel në mes të sezonit të kaluar nuk e ndryshoi aspak situatën  e tij dhe tani nuk përjashtohet mundësia që ai të largohet gjatë merkatos së dimrit.

LEXO EDHE  “Krenohemi me Florianin”, Meta uron Markun pas shpalljes kampion bote në boks

Sipas informacioneve të TodoFichajes, Milani do të nisë kontaktet me marokenin.

Largimi i Calhanoglu la një boshllëk të madh brenda ekipit  që ata ende nuk e kanë mbuluar dhe  Ziyech ka qenë gjithmonë në preferencat e Piolit.

Anësori ishte pranë kalimit në Milano gjatë merkatos së verës, por marrëveshja me Chelsea nuk ishte e mundur.